ساعت تبلیغاتی

در این مقاله قصد داریم با ذکر توضیحاتی درباره اهمیت استفاده از ساعت و چک کردن مداوم زمان از ایران باستان به ضرورت نیاز به تبلیغات مناسب با کمک ساعت تبلیغاتی بپردازیم.

در زمانهای دور ایرانیان برای تقسیم بندی شبانه روز از یکه های زمانی کمک میگرفتند و برای زمان سنجی از واحد های زمانی به نام "پاس"  استفاده میکردند. با بررسی اشعار معروف فردوسی نیز میتوان به این نتیجه رسید که هر یک ساعت امروزی با یک پاس شبانه روز برابری داشته است. در ان زمان از ساعت تبلیغاتی استفاده نمیکردند، اما ساعت ها با گونه ها و تعداد بسیاری ساخته میشد که بعضی از آنها نوآوری ایرانیان در عرصه ساعت سازی را نشان میدهد.

 

ساعت تبلیغاتی

 

از انواع ساعت ها در آن زمان میتوان به ساعتهای آبی و میکانیکی، خورشیدی، شنی و آتشی اشاره کرد که هر کدام کارایی جالب و منحصر به فردی داشتند. بسیاری از بناهای باستانی کارکردی چند منظوره داشتند که یکی از مهمترین آنها تعیین وقت بوده است، از این بناها میتوان به برج های یادمانی اشاره کرد. حتی در کتاب تاریخ علم نوشته شده است: در دوران ساسانیان دستگاه هایی در کاخها کار گذاشته بودند که حرکات ستارگان و خورشید را بازسازی کرده و سپری شدن زمان را نشان میداد.

به جرات میتوان گفت که امروزه بدون وجود ساعت نمیتوان به درستی زندگی کرد و برای تمام برنامه ریزی ها و کارهای روزانه نیاز به ساعت کاملا احساس میشود. بنابراین ساعت تبلیغاتی میتواند یکی از بهترین هدایای تبلیغاتی به شمار رفته و کاربرد بسیار مناسبی داشته باشد.

 

ساعت تبلیغاتی

 

ما شرکت هدایای تبلیغاتی باران با ارائه انواع ساعت تبلیغاتی مانند : ساعت دیواری تبلیغاتی ، ساعت رومیزی تبلیغاتی و ساعت مچی تبلیغاتی توانسته ایم پاسخگوی نیازهای مشتریان عزیز باشیم و محصولاتی با کیفیت و ارزان را تولید و عرضه کنیم. برای اطلاع از شماره های تماس و کسب اطلاع از قیمتهای محصولات از لینک ارتباط با ما استفاده کنید.